To kraina, która swą nazwę bierze od woj. warmińsko-mazurskiego, to region w którym dobrze się żyje na stałe lub w czasie krótkiego wyjazdu urlopowego czy wakacyjnego. Slow life na urokliwej prowincji. Cittaslow z przyrodą w tle. Dziedzictwo odkrywanej tożsamości. Wędrówka przez smaki, zapachy, doznania, opowieści.
czwartek, 23 marca 2017
ARTYSTYCZNE MALOWANIE PRZYSTANKÓW - mariaż sztuki i przyrody...
Malowanie przystanków autobusowych, dachówek, kamieni, desek, szkła itp. ma na celu propagowanie ochrony przyrody poprzez sztukę. Przystanki autobusowe, kamienie, gliniane dachówki, stare deski, szkło i każde inne medium, mogą stać się miejscem nieformalnej edukacji przyrodniczej i lokalnej. Dzięki spotkaniom, wspólnym plenerom i opowiadaniom biologów o owadach i lokalnej bioróżnorodności, artyści i uczestnicy dostrzegają ją i po przetworzeniu pojawia się ona w nowej artystycznej formie. W taki sposób spotyka się sztuka, przyroda, nauka i ochrona przyrody....
Ania Wojszel tel. 605 164 623
aniawojszel@gmail.com
https://www.facebook.com/Artystyczne-malowanie-przystank%C3%B3-153749858362439/ https://www.facebook.com/ania.wojszel/
środa, 22 marca 2017
Zajazd pod Kłobukiem
Zajazd pod Kłobukiem kultywuje tradycje warmińskiej kuchni. Zjecie u nas potrawy na bazie dziczyzny, jagnięciny, gęsiny, ryb czy też runa leśnego. Wszystkie dania przygotowujemy z lokalnych, świeżych produktów. Karta dań jest krótka, ale treściwa - królują w niej dania sezonowe, zmieniające się wraz z porami roku.
Przy restauracji działa Kłobukowa Spiżarnia - sklepik z domowymi i regionalnymi produktami. W ofercie znajdują się domowe pasztety (z dzika, gęsi), okrasy, wędzone półgęski, tradycyjne wędliny, regionalne zagrodowe sery kozie i krowie, ryby wędzone i w galarecie, domowy chleb na zakwasie, regionalne piwa, miody, nalewki i miody pitne.
www.klobuk.pl
facebook Zajazd pod Kłobukiem
info@klobuk.pl ,
tel/fx. 89-7586125
poniedziałek, 20 marca 2017
Skansen
Działalność Muzeum Budownictwa Ludowego–Parku Etnograficznego w Olsztynku, zlokalizowanego na powierzchni 96 ha, opiera się na ochronie i upowszechnianiu dziedzictwa kulturowego regionów Warmii, Mazur i Powiśla. W Muzeum zgromadzono 72 obiekty dużej i małej architektury wiejskiej oraz 11 000 muzealiów ruchomych z zakresu materialnej kultury ludowej XVIII–XX wieku, współczesnej sztuki i rękodzieła ludowego, m.in.: meble, sprzęt domowy i kuchenny, maszyny i narzędzia rolnicze, warsztaty rzemieślnicze, tkaniny, kolek¬cje rzeźby, ceramiki, malarstwa.
Muzeum Budownictwa Ludowego. Park Etnograficzny
11-015 Olsztynek, ul. Leśna 23,
tel. 89 519 21 64, fax 89 519 38 45
www.muzeumolsztynek.pl
sobota, 18 marca 2017
Cudne Manowce
Restauracja usadowiona na średniowiecznych murach miejskich olsztyńskiej Starówki. Inspiracje czerpie z kuchni Warmii i Mazur. Zjesz tu min; zupę z pokrzyw ze ślimakami w śmietanie, dzyndzałki warmińskie ze skrzeczką, pierogi z mazurskimi rybami czy gęsiną a na przystawkę polecamy Maść Czarownic do Latania.
Restauracja serwuje także dania kuchni włoskiej inspirowane warmińskimi produktami; placki warmińskie, kanapki z pieca czy proste podpłomyki.
Cudne Manowce to również duży wybór regionalnych trunków min piwo z Browaru Kormoran czy miody pitne Piasecki. Restaurację wyróżniono czapką w przewodniku Gault&Millau na 2017 rok.
Restauracja Cudne Manowce
ul. Chrobrego 4,
Olsztyn Stare Miasto
www.CudneManowce.pl
Tel. 89 535 03 95
Subskrybuj:
Posty (Atom)